Jurášova šifra 2021

Letošní školní rok nepřeje společnému setkávání. Nemohli jsme připravit ani pravidelné monte klubíky. Proto jsme připravili venkovní hru pro každou rodinu s dětmi od 3 do 12ti let.

Hru jsme umístili před začátkem zpřísnění opatření. Aktuálně je vše na místě, ale z ohledem na aktuální vyhlášenou situaci nemůžeme doporučit úkoly absolvovat.

O co se jedná?

Hlavním úkolem je vyluštit Jurášovu šifru. Ve Valmezu a okolí rozmístíme sklenice s různě složitými úkoly.

Jak úkoly najdeme?

K jednotlivým úkolům vás dovede mapa – jakmile dorazíte na místo, hledejte naše symboly – dovedou vás ke sklenicím.

Kde najdeme mapu?

Mapu s instrukcemi si můžete stáhnout a vytisknou.

Nebo si ji můžete od 1. března vyzvednout před hlavním vchodem ZŠ Masarykova – je umístěna ve sklenici s našim logem.

Tipy od ostatních hledačů:

Soutok Bečvy zdá se býti začarovaný… Sklenici nám již podruhé někdo odcizil. Napsali jsme tedy na poslední cedulku z druhé strany šifru a jeden snadný úkol. Děkujeme za pochopení.

Sklenice s úkoly u soutoku Bečvy je umístěna u cyklostezky.

Kdy bude hra probíhat?

Úkoly jsou rozmístěny od 1. března do půlky května.

Označení úkolů:

Úkoly jsme připravili tak, aby se mohly zapojit děti od cca 3 let věku, až do 12. Zelená označuje snadné úkoly, oranžová středně náročné a modrá obtížné. Záleží na každém, které úkoly si bude chtít vyzkoušet. Vyluštění úkolů je dobrovolné, určené pro zpestření procházky.

#Label
Snadné úkoly
Středně náročné
Obtížné úkoly

Jak vyluštím šifru?

Na každé sklenici naleznete pod víčkem kousek šifry. Tu si budete moci přepsat do vytištěných podkladů. Šifra bude psána neznámým jazykem, který bude potřeba odhalit a následně vyluštit.

Pro každého, komu se šifra podaří vyluštit a donese ji vyplněnou do 20. dubna, máme připravenou tužku s našim logem MonteValmez. Na čase předání mapy a vyzvednutí tužky se prosíme domluvte emailem: gabrielamontessori@seznam.cz.

Přejeme příjemnou zábavu.

Přejít na začátek